Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj dětí ZŠ Chlumčany 22.6.2013

22. 6. 2013

TENISOVÝ TURNAJ DĚTÍ ZŠ CHLUMČANY 22.6.2013

V sobotu 22.6.2013 proběhl už 15. ročník tenisového turnaje dětí, pořádaného oddílem tenisu ve spolupráci s místní Základní školou v Chlumčanech. Příjemné slunečné počasí, dobrá organizace soutěže a zajištění kvalitního občerstvení po celou dobu soutěže bylo předpokladem hezké akce. Účast ani letos nebyla nijak velká, ale je třeba kvitovat slušnou tenisovou úroveň většiny mladých tenistů. Do bojů ve 2 skupinách na 4 vítězné gamy a finále na 6 gamů se zapojilo celkem 8 hráčů, z toho 7 chlapců a jediná dívka - Stela Šambergrová, která se srdnatě poprala s konkurencí silnějšího pohlaví a s bilancí 3 výher a 3 porážek obsadila v konečném pořadí velmi slušné 5. místo. Dalším překvapením turnaje byl nejmenší tenista Tomáš Duchek, který v zápase o 3. místo dokázal bojovným výkonem otočit nepříznivý stav 0:3 na 4:3. Velmi dobrou úroveň pak měla repríza finále z roku 2012, i když tentokrát byl boj mnohem vyrovnanější. Nakonec sice opět vyhrál (celkem již potřetí za sebou) David Pavlon, ale kdyby Lukáš Kabát za stavu 3:2 a 40:0 při soupeřově podání dokázal uhrát 4. hru, možná by byl výsledek opačný.

Turnaj ve čtyřhře

Po skončení turnaje ve dvouhře se celkem 3 dvojice utkaly rovněž v rámci deblové soutěže. V ní byla nejúspěšnější dvojice David Pavlon, Vojtěch Vachl.