6:0,6:0 b.b.
2:6,1:6
xxx
1/2

Ze skupiny A postupují do čtvrtfinále přímo vítěz skupiny Vaněček a z 2. místa Nechutný.

1/2

Ze skupiny B postupují do čtvrtfinále vítěz skupiny Šambergr, druhý Kott a ze 3. místa Fiala.  O umístění na2. - 4. místě rozhodlo při stejné bilanci 1 výhry a 2 porážek skóre setů ze vzájemných zápasů zbývajících 3 hráčů (Kott 3:2, Fiala 3:3 a Jeslínek 2:3).

0/3

Po odehrání všech zápasů ze skupiny C postupují do čtvrtfinále vítěz Kozel, druhý Marák a třetí Hrubý.

0/3

Pro nedodržení stanovených termínů pro odehrání zápasů ve skupině byly 4 zápasy ve skupině skrečovány bez nároku na postup do baráže o poslední místo ve  čtvrtfinále, kam postupuje přímo 2. hráč skupiny A.

Čtvrtfinále:

František Šambergr - Rostislav Hrubý 6:1, 6:0
Michal Marák - Jar. Nechutný bez boje (zranění Nech.)
Jiří Vaněček - Robert Kott bez boje (zranění Kott)
Miloslav Kozel - Martin Fiala  6:2, 6:3

Semifinále:

František Šambergr - Michal Marák  bez boje
Miloslav Kozel - Jiří Vaněček  6:3, 6:3

Finále:

František Šambergr - Miloslav Kozel  6:4, 6:1

Finálový zápas téměř navlas kopíroval rok staré představení obou hráčů. Kozel sice začal výborně (z úvodních 6 míčů jich vyhrál 5), ale Šambergr se vzpamatoval a postupně otočil až na 4:1. Za stavu 5:2 vyrobil obhájce titulu několik nevynucených chyb a Kozel zvýšeným rizikem (zejména při 2. podání) dotáhl až na 4:5, což bylo ovšem z jeho strany v podstatě vše. Ve 2. setu se Šambergr rychle dostal do vedení 4:0, když stále častěji bodoval výborným forhendem a zápas dotáhl bez problémů do vítězného konce.

0/4

Do semifinále postoupili z 1. místa Šambergr s Hrubým a ze 2.  místa Fiala s Vokounem

1/3

Do semifinále postoupili Kozel s Vaněčkem a druzí Jeslínek s Pluhařem.

Semifinále:

Šambergr, Hrubý - Jeslínek, Pluhař  6:3, 6:2
Kozel, Vaněček - Fiala, Vokoun  6:0, 6:3

Finále čtyřhry:

Šambergr, Hrubý - Kozel, Vaněček 7:6, 6:4
Zápas vítězů posledních 2 ročníků s nově sestaveným ambiciózním párem měl velmi vyrovnaný průběh. Šambergr s Hrubým začali lépe, ale za stavu 5:4 nevyužili výhody vlastního servisu a šanci dali soupeři i v tie breaku.
V něm Kozel s Vaněčkem stáhli ztrátu 1:5 až na 5:5, ale rozhodující 2 míče už nezvládli. Ve 2. setu získali obhájci titulu break v 6. hře a dostali se do vedení 5:2.  Soupeř se opět nevzdal, vzal si break zpět a za stavu 4:5 vedl při vlastním podání 40:0. Ani to však nestačilo a Šambergr s Hrubým se mohli radovat ze 3. turnajové výhry v řadě.  I když tentokrát to měli asi nejtěžší.

Fiala, Vokoun - Jeslínek, Pluhař  3:6, 7:5, 7:6 (9:7)
Jeslínek s Pluhařem začali boj o 3. místo soustředěně a bez větších potíží získali úvodní sadu poměrem 6:3. V dalším dějství se karta začala obracet ve prospěch Vokouna s Fialou, které nezlomila ani ztráta vedení 5:2 na 5:5. V rozhodujícím setu se Vokoun a Fiala opět dostali do vedení 5:3, nicméně i tentokrát soupeř  ještě zápas zdramatizoval a vyrovnal na 6:6. V tie breaku se za stavu 6:2 zdálo být rozhodnuto, ale Fiala s Vokounem promarnili 4 mečboly a za stavu 6:7 museli sami jeden mečbol odvracet. To se jim nakonec podařilo a nejtěsnější výhra  poměrem 9:7 je posunula na bronzovou příčku.

Fotografie z Chlumčany Cupu 2012 najdete ve Fotoalbu v rubrice Soutěže.