Konečné pořadí ve skupině A

1.  SLÁMA Zb.    4   0 sety   8:2   (54:34)
 2. VOKOUN    3  1 sety  7:3  (48:25)
 3.  MATÝS V.      2   2 sety   4:4   (37:34)
 4. BOHÁČ J.   1  3 sety  4:6  (37:48)         5.  VINTR V.         0   4   sety  0:8  (13:48)

2.  ŘÍHA Tomáš  2  1 sety 4:2   (29:25)
 3.    KOTT Robert    1   2  sety 2:4     (21:26)

Konečné pořadí ve skupině C

1. KOZEL Mil.   3   0  sety 6:1  (40:19)
 2. MARÁK M.    2   1  sety 5:2  (33:27)
 3. FIALA Mar.   1   2  sety 2:5  (26:35)
 4. HRUBÝ R.     0   3  sety 1:6  (22:40)

Konečné pořadí ve skupině D

1.  BOHÁČ P.     4   0  sety 8:0 (48:17)
 2. BENEDIKT T.  3   1  sety 6:2 (42:21)
 3. TYKVART M.  1   2  sety 2:4 (23:24)
 4. HODINÁŘ K.   1   2  sety 2:4 (16:24)
 5. BOHÁČ St.     0   4  sety  0:8  (5:48)

Do baráže o postup do čtvrtfinále
 postoupil Petr Boháč.

Baráž o postup do čtvrtfinále:

VOKOUN Otakar - BOHÁČ Petr 6:4, 6:1

Čtvrtfinále:

ŠAMBERGR František - FIALA Martin  bez boje

Fiala se díky menší herní praxi rozhodl čtvrtfinálový souboj se  Šambergrem skrečoval s tím, že se zaměří především na závěrečné boje v deblové soutěži.

MARÁK Michal - VOKOUN Otakar 6:4, 6:6 skreč

Favorizovaný Marák se proti chytře a zkušeně hrajícímu soupeři trápil jak v úvodu, tak zejména ve 2. setu, v němž prohrával už 2:5. Pak sice dotáhl na 5:5, ale vzápětí dal Vokounovi další šanci na prodloužení zápasu. Nabídka ale zůstala nevyužita, když Vokoun za stavu 6:5 a 30:30 vyrobil dvojchybu a při gamebalu jej zradila náhlá bolest v levém lýtku, která mu neumožnila pokračovat.

ŘÍHA Tomáš - SLÁMA Zbyněk  3:6, 6:2, 6:0

Překvapivý výsledek 1. setu i začátek druhého dějství dával Slámovi šanci. Říha se dostával do tempa pomalu, ale svou typickou hrou tvrdých úderů od základní čáry průběh zápasu otočil a v závěru již byl viditelně lepší.

KOZEL Miloslav - KOTT Robert  6:2, 6:2

Utkání trvalo jen něco málo přes 1 hodinu a přineslo nečekaně vysokou výhru Kozla, který těžil zejména z viditelné nerozehranosti soupeře, což se projevilo velkým množstvím nevynucených chyb.

Semifinále:

ŠAMBERGR František - MARÁK Michal

Velkým favoritem tohoto zápasu je dosud suverénní obhájce titulu z posledních 5 let Šambergr. Utkání bude odehráno zřejmě o víkendu 18.9. nebo 19.9.2010.

KOZEL Miloslav - ŘÍHA Tomáš  6:0, 4:6, 6:3
Utkání plné zvratů přineslo výhru mírného favorita Kozla, který v posledních letech v singlové soutěži střídá 3. a 2. místa. Bude tomu
letos ve finále jinak? Pokud je někdo schopen potrápit suveréna Šambergra (mezi chlumčanskými tenisty je již 5 let bez porážky),
mohl by to být  právě Kozel. Říha bude mít šanci vyrovnat své dosud
nejlepší umístění z let 2004 a 2005, kdy vybojoval bronz.

Finále:

ŠAMBERGR František - KOZEL Miloslav 6:3, 6:7 (5:7). 7:6 (7:3)

Finálový zápas byl opravdovou ozdobou letošního Chlumčany Cupu a možná vůbec nejkvalitnějším představením v historii tohoto turnaje. Po 1. setu se zdálo, že obhajoba Šambergra bude bezproblémová (soupeře trápily zejména nečekané a často úspěšné kraťasy), ale začátek 2. setu naznačil, že to tak snadné mít nebude. Kozel šel do vedení 3:1 a přestože ho vzápětí ztratil, jeho hra plná nepříjemných silně řezaných míčů z bekhendu a nezměrné bojovnosti slavila v závěru setu úspěch, když za stavu 5:6 odvrátil 4 mečboly. V rozhodující sadě se Šambergr dostal do vedení 2:0 a zdálo se být rozhodnuto. Kozel ale opět zabojoval a díky minimu nevynucených chyb dokázal otočit stav ve svůj prospěch. Za stavu 5:3 šel dokonce na podání, nicméně jej prohrál. V následujícím gamu za stavu 30:30 mu chyběly jen 2 míče k výhře, ty ovšem při soupeřově servisu nezískal. Šambergr se dostal do vedení 6:5, ale také on svůj servis ztratil. Opět tedy musel rozhodnout tie-break, který byl vyrovnaný až do stavu 3:3. Vítězný míček na 4:3 po úžasné výměně plné výborných zásahů obou hráčů pak asi definitivně rozhodl celý zápas, neboť poslední 3 míče a tím i 6. výhru v Chlumčany
Cupu v řadě získal František Šambergr. Třebaže tentokrát byl určitě nejblíže k porážce.

Zápas o 3. místo:

ŘÍHA Tomáš - MARÁK Michal  7:6 (7:4), 6:4

Boj o 3. místo mezi deblovými spoluhráči byl velmi vyrovnaný a měl v obou setech obdobný průběh. Marák praktikoval svou obvyklou celodvorcovou hru s občasnými náběhy na síť, což mu celkem vycházelo až do stavu 6:6. Říha si vystačil s tvrdými údery od základní čáry, kterým ale zpočátku chyběla větší přesnost. V tie-breaku se ovšem dostal rychle do vedení a zkrácenou hru vyhrál 7:4. Ve 2. dějství se Marák opět dostal do vedení 4:3, ale za tohoto stavu zahrál Říha 6 vítězných míčů (zejména forhendovými prohozy) a výsledek dokonale otočil. Dá se říci, že tentokrát mělo dravé

0:12

I když Šambergr s Hrubým odehráli jen 2 zápasy, díky vzájemnému zápasu jsou vítězi skupiny A před Kottem a Matýsem. Obě dvojice postoupily do semifinále. Ze soutěže byly vyřazeny dvojice P.Ježek + Z.Sláma, Šindelka + Levora a Hodinář + Kocián,které v době od 18.6. do 15.8.2010 nesehrály žádný zápas, ačkoli zápasy ve skupině měly být odehrány do 8.8.2010.

4:12

Do semifinále postoupilydvojice na prvních 2 místech. Ze soutěže byla vyřazena dvojice S.Boháč + J. Weinfuter, která v době od 18.6. do 15.8.2010 nesehrála žádný zápas, ačkoli zápasy ve skupině měly být odehrány do 8.8.2010.

Semifinále:

ŠAMBERGR Frant., HRUBÝ Rostislav - VANĚČEK Jiří, FIALA Martin
6:1, 6:2

KOTT Robert, MATÝS Václav - MARÁK Michal, ŘÍHA Tomáš 6:4, 6:2

Finále

ŠAMBERGR František, HRUBÝ Rostislav - KOTT Robert, MATÝS Václav  6:4, 7:5

Dvojice Šambergr, Hrubý se hned při první společné účasti v deblové soutěži Chlumčany Cupu dočkala vavřínů pro vítěze, když zkušený deblový pár Kott, Matýs přehrála stejně jako v zápase ve skupině. Tentokrát to ovšem měli mnohem těžší, neboť Kott s Matýsem začali velmi soustředěně a za stavu 4:3 měli i výhodu vlastního servisu. Pak ale několikrát čaroval nejlepší muž na kurtu Šambergr a výsledek byl zcela opačný. Také 2. sada byla vyrovnaná až do samého závěru, kdy Matýs nevyužil svůj servis, což zápas definitivně rozhodlo.

Zápas o 3.místo

MARÁK Michal, ŘÍHA Tomáš - VANĚČEK Jiří, FIALA Martin
 6:3, 6:3

Marák s Říhou měli výborný nástup (vedení 5:0), ale pak se soupeři dotáhli až na 3:5, nicméně set už zachránit nedokázali. Vyrovnaný byl také úvod 2. sady, kdy Vaněček s Fialou nedokázali přes několik výhod potvrdit svůj servis na 3:1. Od stavu 3:3 už měli opět navrch  Marák s Říhou, kteří své protivníky předčili hlavně v účinnosti returnů.

Fotografie z turnaje Chlumčany Cup z let 2007 - 2010 najdete ve Fotoalbu v rubrice Soutěže.